6. 360° projektai

Kaip nufotografuoti 360° nuotrauką su telefonu


Norint nufotografuoti 360° nuotrauką su telefonu reikėtų turėti tam skirtą programėlę. Tokių programėlių yra įvairių, bet viena geresnių - Google Street View. 

1. Pirmiausia atsisiųskite programėlę. Android telefonams iš čia, o iPhone telefonams iš čia.

2. Tuomet ją atsidarykite ir spauskite fotoaparato ikonėlę, kuri atrodo šitaip:3. Pirmąkart fotografuojant jums parodys užsklandos langą su instrukcijomis

4. Tuomet programėlė paprašys teisės prieiti prie jūsų telefono fotoaparato

5. O paskui užkraus kameros vaizdą

6. Reikės suktis aplink savo ašį ir palaikyti telefoną ties geltonu taškeliu:

7. Kartokite, kol skrituliukas apačioje užsipildys ir taps žalias. Tada jį paspauskite:8. Tada, kai užkraus nuotrauką, paspauskite ant jos (1), paspauskite ant ikonos su trimis taškiukais (2) ir ant nurodytos ikonos apačioje (3):

9. Tuomet pasirodžiusiame patvirtinimo lange spauskite "Share privately":10. Ir pasirinkite, kad norite nuotrauką išsaugoti telefone (5):11. Programėlė paprašys teisės prieiti prie jūsų nuotraukų.

12. Tuomet ją galite persikelti iš telefono į kompiuterį arba tiesiog atsidaryti cospaces programėlę telefone ir pakeisti norimo projekto foną į jūsų padarytą nuotrauką.Įkvėpimai


Story Spheres

Story Spehers puslapyje rasite nemažai 360 laipsnių panoraminių nuotraukų iš įvairių įžymių pasaulio vietų. Jas galima pasižiūrėti ir per VR akinius. Taip pat prie nuotraukų pridėtas ir įrašytas tos vietos foninis garsas ir leidžia pasijusti, tarsi tikrai ten būtumėte.


Vincento van Gogo paveiksle

Youtube programėlėje telefone atsidarę šią nuorodą, rasite video, kurį galėsite pasižiūrėti per VR akinius. Jame keliausite per Vincento van Gogo „Žvaigždėtos nakties“ paveikslą. Vienas iš idomesnių būdų kaip galima iš naujo atrasti meno kūrinius:Techninė užduotis


360° projektas


Išmoksite susikurti 360° projektą, kurio fonas bus panoraminė 360 laipsnių nuotrauka. Paspaudę „Play“ mygtuką pamatysite pavyzdį.

Pavyzdinį projektą rasite čia: https://cospac.es/tcFL

1. Prieš kurdami projektą suraskite ir parsisiųskite 360° panoraminę nuotrauką, pavyzdžiui, iš čia. Tokią nuotrauką galite su vaikais pasidaryti tiesiog su savo telefonais arba planšetėmis. Pavyzdžiui, galėtumėte šitaip nufotografuoti savo klasę.

2. Susikurkite naują projektą, tik šįkart pasirinkite, kad kursite 360° projektą, šitaip:3. Naujame tuščiame projekte matysite žvaigždėtą dangų. Šitaip tikrai suprasite, kad sukūrėte teisingo tipo projektą, o ne tiesiog trimatį pasaulį.

4. Pakeiskite šio projekto foną - įkelkite nuotrauką:5. Pabandykite pridėti ir garsą. Deja, Cospaces nėra garsų bibliotekos, tačiau galite įsikelti savo turimą muzikinį failą.6. Tuomet pridėkite į pasaulį objektų ir suprogramuokite jų judėjimą, kaip prieš tai darytuose projektuose.


24 views