5. Optinės iliuzijos ir scenos

Kūrybinė užduotis


Optinių iliuzijų testas


Atlikite su vaikais Kahoot testą su optinėmis iliuzijomis (testą rasite čia). Registruotis nereikia, prisijungimas greitas ir paprastas. Jums tiesiog reikės:

  1. Atverti žaidimo nuorodą.

  2. Paspausti „Play“, pasirinkti žaidimo būdą (komandomis ar individualiai). Šiai užduočiai rekomenduojame rinktis klasikinį variantą, kai žaidėjai žaidžia kiekvienas „už save“.

  3. Paprašyti dalyvių atverti Kahoot tinklapio nuorodą: https://kahoot.it/ ir suvesti žaidimo kodą, kurį jūs matysite (ir parodysite dalyviams) savo ekrane, ir savo vardą

  4. Savo ekrane matysite, kiek dalyvių prisijungs. Prisijungus visiems, spauskite „Start“ ir pradėkite žaidimą.

  5. Jūsų ekrane bus rodomi klausimai, o dalyviai savo ekranuose matys tik atsakymo variantus simbolizuojančias spalvas / figūras. Kiekvienas dalyvis savo kompiuteriuose turės pasirinkti jų nuomone teisingą variantą. Žaidimo pabaigoje galėsite matyti „nugalėtojų“ rezultatus.

Taip pat čia galite pasižiūrėti detalią video instrukciją:


Tokį testą galite susikurti ir patys, su bet kokias aktualiais klausimais šiame puslapyje nemokamai, tereikės prisiregistruoti.


Techninė užduotis


3D optinės iliuzijos


Šiame projekte pabandysite sukurti keletą trimačių iliuzijų ir tuo pat metu išmoksite sukurti kelias scenas savo projektui. Apačioje, paspaudę "Play" mygtuką, pamatysite tokio projekto pavyzdį. Pavyzdinis projektas sudarytas iš keturių scenų. Pirmojoje scenoje iš objektų sudėtas šypsenėlės atvaizdas, tačiau jis matomas tik tam tikru kampu. Antrojoje - tas pats šypsenėlės atvaizdas, tik jau su šiek tiek suprogramuoto judėjimo. Trečiojoje - perspektyvos iliuzija, už mažesnės sienelės slepiasi dar kelios, tačiau jų nematyti, nors jos ir didesnės dėl perspektyvos. Ketvirtoji scena - tiesiog trečiosios kopija, tačiau dar pridėtas ir objektų judėjimas.

Pavyzdinį projektą rasite čia: https://cospac.es/9aqS Užduoties eiga:

1. Sukurkite naują projektą

2. Pasirinkite foną

3. Iš objektų sudėkite savo optinę iliuziją

4. Jeigu pamenate, pirmą pamoką matėte, kad projektas gali turėti kelias scenas, tarsi lygius. Scenos puikus būdas praplėsti projektą, kuomet galite vienu metu turėti tik du sukurtus projektus. Scenų galite sukurti, kiek tik norite. Sukurkite naują sceną, paspaudę myguką su paveiksliuko ikoną kairėje ekrano pusėje (virš trijų brūkšniukų ikonos), kaip parodyta apačioje:5. Taip pat galima sukurti scenos kopiją. Pasirinkite, kurią sceną norėsite nukopijuoti, tuomet jos dešinėje paspauskite tris taškus (1) ir paspauskite "Duplicate" (2)6. Kai susikursite naują sceną, pavadinkite ją prie jos paspaudę tris taškus (1), o tuomet paspauskite "Name this scene" (2)7. Naujoje scenoje galite kurti naują optinę iliuziją.

8. Paleidę projektą, pastebėsite, kad galite keisti projekto scenas, kurias norite matyti per savo akinius:36 views