Programavimo valanda

Kam skirta Programavimo valanda?


Programavimo valanda (Hour of code) - tai pasaulinė iniciatyva, kurios tikslas - praleisti su mokiniais bent valandą laiko programuojant. Valanda - per trumpas laiko tarpas, jog perprastum visus programavimo konceptus, tačiau pakankamas, jog liktum susidomėjęs, suvokęs, kas yra kodas ir gerai praleidęs laiką. Programavimo valanda siekiama parodyti, jog programavimas yra prieinamas visiems, įdomus ir naudingas. 

Yra sukurta begalės užduočių, kurios skirtos Programavimo valandai. Skyrelyje „Siūlomos programos“ rasite mūsų siūlomas užduotis. Programavimo valanda dažniausiai organizuojama gruodžio pradžioje, tačiau galite pasirinkti ir kitą, Jums labiau tinkančią datą.


bit&Byte komanda organizavo Programavimo valanda kelis metus iš eilės, mokyklose, bibliotekose ir net užsienio lietuvių bendruomenėse. Rekomenduojame!


Kaip pasiruošti Programavimo valandai?


5 SVARBIAUSI ŽINGSNIAI:

Suplanuoti. Nuspręsti, kiek dalyvių galėsite priimti. Apgalvoti, ar/kokių papildomų priemonių prireiks. Įsitikinti, kad interneto ryšys yra tinkamas tokiam renginiui.

Pakviesti dalyvius bei mentorius. Iškabinkite savo mokykloje, bibliotekoje ir pan. Pasidalinkite socialiniuose tinkluose. Rekomenduojamas dalyvių amžius - 6-14 metų.

Mentorių užduotis - padėti dalyviams renginio metu: prisijungti, suvesti internetinės svetainės adresą, padrąsinti ar padėti išspręsti užduotį. Mentorių skaičius priklausys nuo dalyvių skaičiaus. Orientacijai - vienas mentorius gali padėti 10-15 vaikų. Mentoriauti gali visi suaugę, netgi paskutiniųjų klasių moksleiviai. Pakvieskite pamentoriauti kitus mokytojus, tėvus.

Pasiruošti erdvę. Patogiausia dirbti prie stalo, bet vaikams patinka įsikurti ir sėdmaišiuose ar ant plačių palangių. Šitaip galėsite priimti ir daugiau dalyvių. Turėkite pakankamai elektros lizdų. Paruoškite pagrindinę informaciją, kurią norėsite rodyti projektoriuje.

Programuoti kartu su dalyviais. Ieškokite atsakymų ir kelkite klausimus kartu su vaikais, jie tai įvertins.

Švęsti. Pasiruoškite linksmintis - jūsų entuziazmas ir nuotaika vaikus užkrės ilgam! Paraginkite pratęsti susipažinimą su technologijomis ir namuose.

BENDRA INFORMACIJA

Nei organizatoriams, nei mentoriams nereikia turėti programavimo patirties. Sklandžiai renginio eigai pakaks peržiūrėti bei išbandyti siūlomas užduotis. Kadangi jos labai intuityvios ir vizualios, taip pat dauguma išverstos į lietuvių kalbą - dalyviai didžiąją dalį gebės atlikti savarankiškai.

Renginio metu projektoriuje (arba užrašykite lentoje) nuolat rodykite svarbiausią informaciją: 

  • užduočių svetainės adresą 

  • Wi-fi prisijungimo duomenis

Jei planuojamas didelis dalyvių skaičius - renginio pradžiai ir pabaigai paskelbti paruoškite garsinį signalą (švilpuką, žadintuvą, melodiją ar pan.). 

Jei norėsite dalyviams įteikti diplomus atminimui, juos galite paruošti iš anksto. Šabloną rasite adresu https://code.org/certificates

ĮRANGA

Kiekvienam dalyviui būtina turėti kompiuterį arba planšetę. Galima dirbti ir poromis prie vieno įrenginio. Rekomenduojame turėti ir ausines. 

Būtina interneto prieiga. Rekomenduojamas bent 15 MBit/sec interneto greitis.

Pasirūpinkite elektros lizdais - jų reikės kompiuteriams įkrauti.

PATARIMAI

- Nėra nieko blogo pasakyti „nežinau“ - ieškokite atsakymo kartu! - Kai kuriems 6-7 metų vaikams dar sudėtinga skaityti - padėkite perskaityti užduotis. - Skatinkite dalyvius bendradarbiauti tarpusavyje, tegul jie padeda vieni kitiems, rodo darbus. - Patartina naudoti Chrome naršyklę. - Palaikykite bendrą tvarką: jokiu gėrimų darbo zonoje, pritildome kompiuterio garsą ir pan. - Jei dirbate IT srityje arba esate technologijų entuziastas - nesikuklinkite ir papasakokite apie tai - ateinat mokyti supergalių!


Siūlomos programos


1. programavimovalanda.lt 

Užduotys lietuvių k., skirtos Lietuvos šimtmečiui: padėk Dariui ir Girėnui perskristi Atlantą, ar Rūtai Meilutytei pagerinti savo rekordą. Du užduočių lygiai: pradenatiems ir pažengusiems.

Užduotys ir atsakymai


2. code.org

Užkurk tikrą šokių vakarėlį: gali rinktis muziką, veikėjus bei šokio judesius. Dalis programos išversta į lietuvių k.

Užduotys (Atsakymai ir užuominos pateikiami pačioje programoje)

87 views