Programinių įrankių kūrėjų maratonas (hackaton)

Temos, eiga


Programinių įrankių kūrėjų maratonas (hackaton) - tai renginys, kurio metu įvairių sričių darbuotojai: programuotojai, grafikos dizaineriai, grafinių sąsajų dizaineriai, projektų vadovai ir kiti, buriasi į komandas ir ribotą laiką, ribota tema/programa kartu ieškodami problemos sprendimo būdų, kuria praktiškas ir pritaikomas IT programas/produktus.

Tikslas: savarankiškai kurti programėles pasirinkta tema, panaudojant programos metu įgytus įgūdžius. Taip pat pereiti visas „fazes“ nuo eskizo iki testavimo. Programelei sukurti prireiks 2 ar daugiau pamokų. Tikėtina, kad mokiniai nespės programelių užbaigti, bet svarbu perteikti esmę, sukurti prototipą. Pavyzdžiui, jei jie norės sukurti el. dienyną, užteks kelių įrašų, nereikia visos klasės duomenų ar išbaigtos registracijos formos.


Temos, eiga


Tema (pasirinktinai)


Eiga

Nuorodos iš lentelės:

GalaxyS9-Portrait-Standard-x4
.pdf
Download PDF • 17KB

  • Lapai, skirti prototipuoti:


  • Padlet įrankis, skirtas dalintis savo darbų nuorodomis su kitais (tokios lentos pavyzdys)

Kodo pavyzdžiai (code snippets): Paaiškinimai pačiose programose, komentaruose.

  1. Taškų skaičiavimas

  2. Objekto judėjimas bei valdymas

  3. Registracijos forma

  4. Išorinės nuorodos atidarymas

  5. Komandos atlikimas po tam tikro laiko arba kas kažkiek laiko (atitikmuo Scratch aplinkoje būtų komanda wait 1s)

  6. Atsitiktiniai (random) skaičiai (4 kodo eilutė)

Naudingos nuorodos​ Paveikslėliai vietai užimti (placeholder): https://dummyimage.com/ (vienspalviai) arba https://placeimg.com/ (su paveikslėliais) Spalvų gidas: https://material.io/tools/color/. Spalvų paletėje išsirinkite norimą spalvą ir pamatysite, kokias spalvas su ja siūloma derinti. Tuomet nukopijuokite pasirinktų spalvų kodus į savo programėlės elementų nustatymus.16 views